Problem description


Ulubiony graf Marcela
(siekiera)
Limit pamięci: 256 MB
Limit czasu: 1.00 s

Przygotowywanie paczek z zadaniami na obóz to czynność bardzo przyjemna i satysfakcjonująca, choć często wymaga dużo pracy i zarwania kilku nocy. Jednakże po tej ciekawszej części, składającej się z pisania wzorcówek, heurystyk, brutów i generowania testów, przychodzi czas na tą mniej ciekawą, ale niestety też ważną część – pisanie treści zadania.

Chomin i Marcel, podobnie jak na kilku ostatnich obozach, postanowili że treści zadań każdego dnia będą spójne tematycznie, a na trzeci dzień obozu przypadła tematyka Kadra (kilka historyjek z prawdziwymi bohaterami, które jakoś nawiążą do ich cech itp.). Niestety, Artur nie przepada za bardzo za pisaniem treści, a do tego za jedno z zadań zabrał się późno w nocy, bezpośrednio przed dniem gdy zadanie ma się ukazać na zawodach. Co gorsza, musi on napisać treść do zadania w którym dane jest drzewo z wagami na wierzchołkach, usuwanie krawędzi generuje pewien koszt związany z tymi wagami, a celem zawodnika jest zminimalizowanie tego kosztu. Artur totalnie się załamał, gdyż nie wiedział jak w tej treści odnieść się do kadry. Dlatego też postanowił, że nie będzie się wysilał – napisze treść, która jest krótka (co z pewnego punktu widzenia mu nie wyszło), nie ma duszy, a motyw kadry jest do niej wciśnięty na siłę.

Marcel dostał na urodziny swój wymarzony graf – spójny, nieskierowany, mający N wierzchołków, N − 1 krawędzi i wagi na wierzchołkach. Jest on przeszczęśliwy, gdyż kocha grafy tego typu. Teraz postanowił, że będzie kolejno usuwał z niego krawędzie. Koszt usunięcia krawędzi (u,v) będzie wynosił tyle, ile wynosi maksymalna waga wierzchołka w spójnej zawierającej wierzchołek u oraz maksymalna waga wierzchołka w spójnej zawierającej wierzchołek v (bierzemy pod uwagę spójne po usunięciu tej krawędzi).

Marcel zastanawia się jaki jest minimalny koszt usunięcia wszystkich krawędzi. Czy jesteś w stanie mu pomóc?

Wejście

W pierwszym wierszu wejścia znajduje się jedna liczba całkowita N.

W drugim wierszu wejścia znajduje się N oddzielonych pojedynczymi spacjami liczb w1, …, wN, oznaczających wagi na kolejnych wierzchołkach.

Kolejne N − 1 zawiera po dwie oddzielone spacją liczby całkowite u i v, oznaczające że w grafie istnieje krawędź między tymi właśnie wierzchołkami.

Wyjście

W pierwszym i jedynym wierszu wyjścia należy wypisać jedną liczbę całkowitą, oznaczającą minimalny koszt usunięcia wszystkich krawędzi przez Marcela.

Ograniczenia

0 ≤ N ≤ 100 000, 1 ≤ wi ≤ 109, 1 ≤ u, v ≤ N, podany na wejściu graf jest drzewem.

Podzadanie Warunki Punkty
1 N ≤ 10 10
2 w wejściowym grafie wierzchołki o numerach i oraz i + 1 (dla 1 ≤ i ≤ N − 1) są ze sobą połączone krawędzią 30
3 N ≤ 1 000 30
4 brak dodatkowych ograniczeń 30

Przykład

Wejście Wyjście Wyjaśnienie
3
1 2 3
1 2
2 3
8

W tym przykładzie Marcel może usunąć krawędź (2,3) kosztem 5, a potem krawędź (1,2) kosztem 3.
Usunięcie krawędzi w odwrotnej kolejności wygenrowałoby koszt 9.

Wejście Wyjście
4
2 2 3 2
1 3
3 2
4 3
15
Wejście Wyjście
5
5 2 3 1 4
2 1
3 1
2 4
2 5
26